Strona Główna

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2017

Prowadzący : ks. lic. Grzegorz Bogdański

NIEDZIELA- (10.12 Wizytacja Kanoniczna

                              7.00 – Msza św.- Ks. Abp Stanisław Budzik

                              9.30 - Msza św.- Ks. Abp Stanisław Budzik

                                       - Spotkanie z Radą Duszpasterską

11.30 – Msza św. – Ks. Abp Stanisław Budzik

                             15.00- Msza św. –nauka dla dzieci

                              16.30- Godzinki

                              17.00- Msza św.- nauka ogólna

PONIEDZIAŁEK (11.12)   - DZIEŃ SPOWIEDZI    

                              8.00 - Msza św.- nauka ogólna, nauka dla dzieci

                              9.30 - Msza św.- nauka ogólna

                           11.30 - Msza św. – nauka ogólna

                           14.15 - Spowiedź dzieci

                           15.00 - Msza św.- nauka dla dzieci

                           17.00 - Msza św.- nauka ogólna

                         18.30 - Msza św. - nauka dla młodzieży, klasy IIIGimnazjum

                                       Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

WTOREK (12.12) - DZIEŃ SPOWIEDZI - KOMUNIA ŚW. GENERALNA

                              8.00-  Msza św. – nauka ogólna, nauka dla dzieci

                              9.30-  Msza św. –nauka ogólna

                             11.30- Msza św. –nauka ogólna

                             15.00- Msza św. – nauka dla dzieci

                             17.00- Msza św. – nauka ogólna

                             18.00- spowiedź III klas Gimnazjum

                             18.30- Msza św. – nauka dla młodzieży, klasy III Gimnazjum

                            

VI diecezjalny konkurs na szopkę

128

VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych

143

ŚWIĘTO PARAFIALNE - ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 2017

still0630 0009429 czerwca o godz 18.00 w uroczystość odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Karpińskiego przeżywaliśmy Święto Parafialne.

Kazania głosił na pozostałych Mszach św. i prowadził procesję ks. dr Paweł Bartoszewski - Prefekt Seminarium Duchownego w Lublinie.

Liturgię Mszy św. uświetnił Zespół Guadalupe, godzinę wcześniej prowdził adorację Uwielbienie z Maryją.

W tym dniu Ks. Proboszcz Krzysztof Galewski obchodził 45 lecie święceń kapłańskich i 25 lecie pracy duszpasterskiej w parafii Niemce.

Foto relacja

KOLĘDOWANIE ZESPOŁU "JAWOR'

p1090154       W Uroczystość Objawienia Pańskiego gościlismy w naszym kościele Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie "Jawor". Zespół powstał 57 lat temu. Nazywany jest lubelskim Mazowszem.  Koncertował na wszystkich kontynentach, ostatnio wrócił z sukcesami z Włoch i Meksyku.

       Na Mszy św. o godz. 9.30 uświetnił liturgię, a następnie wystąpił z półgodzinnym koncertem kolęd i pastorałek, było też wspólne kolędowanie. Występ nagrodzono długimi gromkimi brawami.

Foto relacja

PIERWSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13.09.2015 o godz. 19.00. w czasie Mszy św. została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, oraz kapliczki , następnie w nowo utworzonym i pobłogosławionym Ogrodzie Różańcowym odmówiono I część radosną Różańca św. 

Uroczystościom przewodniczył, wygłosił kazanie i dokonał poswięceń ks. dr Krzysztof Kwiatkowski kanclerz Kurii Metropolitalnej. Rozważania i liturgię przygotowały wspólnoty parafialne: Kółka Różańcowe, Rada Duszpasterska, Oaza Rodzin, Akcja Katolicka, K.S.M.,ministranci i chór. Apelem Jasnogórskim zakończono nabożeństwo.

Foto relacja

Czytaj więcej...

XX LECIE RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE W PARAFII

We wrześniu mija dwudzesta rocznica powstania i działalności Ruchu Światło- Życie / Oazy Rodzin/ w naszej parafii.

Są trzy kręgi, spotykają się raz w miesiącu, uczestniczą w rekolekcjach oazowych, prowadzą adoracje, nabożenstwa, są lektorami i kantorkami. W sobotę 13.09 uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej sprawowanej przez wszystkich duszpasterzy, a po niej uczestniczyli w agapie przy ognisku.

Foto relacja

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W STULECIE PARAFII

     W niedzielę 29 czerwca o godz. 12.00 - Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski celebrował Mszę św. dziękczynną, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję Eucharystyczną. W koncelebrze uczestniczyli księża rodacy i księża, którzy pracowali w parafii Niemce. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 referatem wygłoszonym przez dr Marka Łosia, prawnuka Ignacego Budnego - fundatora kościoła w Niemcach. Po uroczystej sumie dzieci z rodzicami mogli uczestniczyć w Festynie Rodzinnym. O godz. 20.00 finałem uroczystości był koncert słowno- muzyczny pt " Myśląc Ojczyzna"- poezje Karola Wojtyły.  Wystąpiła światowej sławy śpiewaczka operowa - Alicja Węgorzewska, Zbigniew Zamachowski znany aktor, Natalia Kozub- skrzypaczka, solistka Filharmoni Lubelskiej, Robert Wrona - znany wirtuoz akordeonu, Robert Grudzień - producent  prestiżowych koncertów i festiwali muzycznych i kompoztor. Z racji Jubileuszu stulecia parafia też wydała okolicznościowy album - " Na większą chwałę Bożą".

Festyn Rodzinny i XIII Letni Koncert Kameralny zorganizowano przy współpracy z GOK w Niemcach.

Foto relacja

OŚWIADCZENIE W ZWIĄZKU Z AKTEM WANDALIZMU NA TERENIE PARAFII NIEMCE

 


W nocy z 21 na 22 maja 2014 roku nieznani sprawcy dokonali aktu wandalizmu, polegającego na zniszczeniu jednej z figurek Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, znajdującej się w przydrożnej kapliczce przy ul. Lubelskiej w Niemcach (woj. lubelskie). Jest to już drugi akt wandalizmu, dokonany w tym miejscu. Podobna sytuacja wydarzyła się 10 lat temu.

Kapliczka, położona w centrum miejscowości, od czasów przedwojennych stanowi miejsce kultu i jest troskliwie pielęgnowana przez wiernych parafii pw. św. Ignacego Loyoli. Stąd corocznie w Wielkim Tygodniu wyrusza tradycyjna Droga Krzyżowa, gromadząca setki mieszkańców miejscowości na wspólnej modlitwie.

W duchu solidarności z wiernymi parafii w Niemcach wyrażamy głęboki ból z powodu tego chuligańskiego wybryku. Jest to tym bardziej bolesne, że dokonano go w miesiącu, który w tradycji katolickiej jest szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej, a przydrożne kapliczki są miejscem, przy którym wierni gromadzą się na tzw. „majówkach” – nabożeństwach poświęconych kultowi Matki Bożej. Tym bardziej zatem, ów chuligański akt rodzi nasz zdecydowany sprzeciw i głęboki smutek.

Pomni na słowa apostoła Pawła „Zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21) zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy wynagradzającej za znieważenie Tej, która jest Matką Kościoła oraz za akt godzący w uczucia religijne czczących Ją wiernych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez proboszcza parafii w Niemcach, w najbliższą niedzielę, po wszystkich mszach św. odprawianych w kościele parafialnym odbędą się specjalne nabożeństwa wynagradzające.

Zwracamy się w pokornej modlitwie do Boga o nawrócenie tych, którzy dopuścili się tego gorszącego aktu wandalizmu. Jednocześnie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek aktów chuligaństwa, ośmieszania i profanacji wobec osób, miejsc i rzeczy świętych.

 

Rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej

Ks. Krzysztof Podstawka