Strona Główna

SAKRAMENT BIERZMOWANIA- 2015

22 maja o godz.18.00 młodzież III klas Gimnazjum w Niemcach/ 71 osób/ przyjeła sakrament bierzmowania z rąk ks. Abpa prof. Stanisława Wielgusa.

Foto relacja

DZIEŃ I KOMUNII ŚW.

W niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 9.15 dzieci kl. III a i III Rudka / I grupa/ przystapiły do I Komunii św. Przez cały tydzień uczestniczyły również ze swoimi rodzicami we Mszy św. wieczorowej -"Biały Tydzień".

Foto relacja

PRZYPOMNIENIE REKOLEKCJI

18.03 zakończyły się czterodniowe Rekolekcje, które prowadził ks. lic. Paweł Bartoszewski- prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Foto relacja

Pielgrzymka do Częstochowy w dniu 20.06.2015 r.

Szczegóły w załączniku

Załączniki
Download this file (Pielgrzymka do Częstochowy.pdf)Pielgrzymka do Częstochowy.pdf[ ]357 Kb

Wakacje 2015 z Akcją Katolicką

Szczegóły w załącznikach:

SPOTKANIE OPŁATKOWE WSPÓLNOT

p1070131Tradycyjnie już 23 raz w okresie Bożego Narodzenia w Święto Trzech Króli na plebanii spotkały się grupy parafialne (Rada Duszpasterska. Akcja Katolicka, Oaza Rodzin i Chór). Była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, śpiew kolęd, wspólne plany pracy parafialnej na przyszły rok i długie ciekawe wieczorne rozmowy Polaków, oraz muzykowanie.

Foto relacja

PREMIERA

p1060011W Uroczystość Objawienia Pańskiego/6 stycznia/ na Mszy św. o godz. 9.30 po raz pierwszy w naszym kościele wystąpiła orkiestra Zespołu Szkół w Niemcach uświetniając dzisiejszą Uroczystość. Po Mszy św. zaprezentowali koncert kolęd. Zespół składający się z młodych artystów zapowiada się na wspaniałą orkiestrę w naszej miejscowości. Słuchacze nagrodzili ich entuzjastycznie brawami.

Foto relacja

PÓŁ WIEKU SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

p1060110W niedzielę 12.10 na Mszy św. o godz 9.30-  18 małżeństw z terenu Gminy Niemce obchodziło swój Złoty Jubileusz zawarcia małżeństwa. Jubilaci i ich rodziny dziękowały Bogu za przeżyte lata, za łaski i wspólną drogę. Celebrans złożył im życzenia i gratulacje.  Pół wieku trwałości związku, wspólnej wędrówki na dobre i złe - było w tym jesiennym pięknym dniu niecodzienną okazją by dziękować Bogu i sobie wzajemnie. Jubilaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i błogosławieństwo kapłańskie na dalsze lata.

Foto relacja 

XX LECIE RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE W PARAFII

We wrześniu mija dwudzesta rocznica powstania i działalności Ruchu Światło- Życie / Oazy Rodzin/ w naszej parafii.

Są trzy kręgi, spotykają się raz w miesiącu, uczestniczą w rekolekcjach oazowych, prowadzą adoracje, nabożenstwa, są lektorami i kantorkami. W sobotę 13.09 uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej sprawowanej przez wszystkich duszpasterzy, a po niej uczestniczyli w agapie przy ognisku.

Foto relacja

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH

-Przygotowanie III klas do I Komunii św. w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00

Uroczystość I Komunii św:

17.05.2015r. godz.9.15- klasy III a szkoła w Niemcach i III kl. szkoła w Rudce

24.05.2015r. godz.9.15- klasy III b i III c szkoła w Niemcach

Bierzmowanie : 22.05.2015 godz.18.00

- Przygotowanie do bierzmowania  III klas Gimnazjum w I środę miesiąca godz 16.00

- Spotkanie Szkoły Słowa Bożego  w czwartki godz. 18.00

- Chór parafialny, próby- piątki godz. 18.30

- K.S.M.- spotkania piątki godz. 19.00

- Ministranci - sobota godz. 11.00

- Lektorzy sobota - godz. 11.30

- Schola "Karolinki" -sobota godz. 12.00

-Oaza Rodzin , Ruch Światło- Życie -III piątki miesiąca- godz. 18.30

- Oaza młodzieżowa - sobota godz. 12.00

zapraszamy......

 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W STULECIE PARAFII

     W niedzielę 29 czerwca o godz. 12.00 - Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski celebrował Mszę św. dziękczynną, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję Eucharystyczną. W koncelebrze uczestniczyli księża rodacy i księża, którzy pracowali w parafii Niemce. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 referatem wygłoszonym przez dr Marka Łosia, prawnuka Ignacego Budnego - fundatora kościoła w Niemcach. Po uroczystej sumie dzieci z rodzicami mogli uczestniczyć w Festynie Rodzinnym. O godz. 20.00 finałem uroczystości był koncert słowno- muzyczny pt " Myśląc Ojczyzna"- poezje Karola Wojtyły.  Wystąpiła światowej sławy śpiewaczka operowa - Alicja Węgorzewska, Zbigniew Zamachowski znany aktor, Natalia Kozub- skrzypaczka, solistka Filharmoni Lubelskiej, Robert Wrona - znany wirtuoz akordeonu, Robert Grudzień - producent  prestiżowych koncertów i festiwali muzycznych i kompoztor. Z racji Jubileuszu stulecia parafia też wydała okolicznościowy album - " Na większą chwałę Bożą".

Festyn Rodzinny i XIII Letni Koncert Kameralny zorganizowano przy współpracy z GOK w Niemcach.

Foto relacja

UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

sam 2487Po uroczystej Mszy św o godz. 9.30  wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ul. Kościelną i ul. Centralną. Mszę św. uświetnił chór parafialny i schola Karolinki. Kazania głosił ks. prof. Maciej Hułas. Przez cały tydzień o godz. 18.00 Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła. 26.06 zakończenie Oktawy i poświęcenie wianeczków.

Foto relacja

OŚWIADCZENIE W ZWIĄZKU Z AKTEM WANDALIZMU NA TERENIE PARAFII NIEMCE

 


W nocy z 21 na 22 maja 2014 roku nieznani sprawcy dokonali aktu wandalizmu, polegającego na zniszczeniu jednej z figurek Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, znajdującej się w przydrożnej kapliczce przy ul. Lubelskiej w Niemcach (woj. lubelskie). Jest to już drugi akt wandalizmu, dokonany w tym miejscu. Podobna sytuacja wydarzyła się 10 lat temu.

Kapliczka, położona w centrum miejscowości, od czasów przedwojennych stanowi miejsce kultu i jest troskliwie pielęgnowana przez wiernych parafii pw. św. Ignacego Loyoli. Stąd corocznie w Wielkim Tygodniu wyrusza tradycyjna Droga Krzyżowa, gromadząca setki mieszkańców miejscowości na wspólnej modlitwie.

W duchu solidarności z wiernymi parafii w Niemcach wyrażamy głęboki ból z powodu tego chuligańskiego wybryku. Jest to tym bardziej bolesne, że dokonano go w miesiącu, który w tradycji katolickiej jest szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej, a przydrożne kapliczki są miejscem, przy którym wierni gromadzą się na tzw. „majówkach” – nabożeństwach poświęconych kultowi Matki Bożej. Tym bardziej zatem, ów chuligański akt rodzi nasz zdecydowany sprzeciw i głęboki smutek.

Pomni na słowa apostoła Pawła „Zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21) zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy wynagradzającej za znieważenie Tej, która jest Matką Kościoła oraz za akt godzący w uczucia religijne czczących Ją wiernych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez proboszcza parafii w Niemcach, w najbliższą niedzielę, po wszystkich mszach św. odprawianych w kościele parafialnym odbędą się specjalne nabożeństwa wynagradzające.

Zwracamy się w pokornej modlitwie do Boga o nawrócenie tych, którzy dopuścili się tego gorszącego aktu wandalizmu. Jednocześnie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek aktów chuligaństwa, ośmieszania i profanacji wobec osób, miejsc i rzeczy świętych.

 

Rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej

Ks. Krzysztof Podstawka

BIERZMOWANIE 2014

p105073720 maja o godz. 18.00- 72 uczniów III klas Gimnazjum w Niemcach przyjęło sakrament bierzmowania z rak ks. bpa Józefa Wróbla.

Foto relacja

ZATRZYMANE W KADRZE- MISJE JUBILEUSZOWE-2014

Codziennie przez całą oktawę od 30 marca gromadziliśmy się na Liturgii i słuchaniu Słowa Bożego w naszej świątyni, a także u tronu Pani Katedralnej, na cmentarzu, na ulicach rozważając stacje Drogi Krzyżowej i przy dwudniowej obecności bł. Jana Pawła II w Jego świętych relikwiach.

Misje prowadził. ks. kan. Krzysztof Podstawka

A wszystko przy jakże dogodnej i przyjaznej pogodzie, to wyraźny dar ojcowski Boga i Jego uśmiech.  Deo gratias!

Za aktywny udział w Misjach dzięki: pracownikom parafialnym, Radzie Duszpasterskiej, Oazie Rodzin, Akcji Katolickiej, Chórom, Scholi, ministrantom, Kółkom Rożańcowym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swych starań w spotkaniu z Panem, który przechodził przez naszą ziemię i serca.

Foto relacja

100- LECIE NASZEJ PARAFII 1914- 2014

Rok 2014 będzie Rokiem Jubileuszowym dla naszej wspólnoty, bowiem 26.03.1914r dekretem ks. Biskupa Lubelskiego Franciszka Jaczewskiego utworzona została parafia św. Ignacego Loyoli w Niemcach, a więc mija 100 lat jej istnienia i działania.

Poznajmy bliżej wybitną postać naszego patrona i świętego- Ignacego Loyolę.

                                                                                                  

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.

W niedzielę Zesłania Ducha św. I grupa dzieci klas II przystąpiła do I  Komunii św. Liturgii  Mszy św. i całej Uroczystośći przewodniczył ks. bp Ryszard Karpiński, Karolina podziękowała Ks. Biskupowi swemu kuzynowi za uświetnienie ich pierwszewgo spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.

II grupa dzieci klas II przystąpiła  pierwszy raz do stołu Pańskiego w Uroczystość Trójcy Przenajświętrzej na Mszy św. o godz. 9.15.  Razem wszystkich dzieci pierwszokomunijnych w tym roku było -80.

Foto relacja

Foto relacje II