Strona Główna

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 13.05.2016

p5130176     W 99 rocznicę Objawień w Fatimie, w 35 rocz. zamachu na św. Jana Pawła II uczestniczyliśmy w kolejnym Nabożeństwie Fatimskim. Po Mszy św. o godz. 18.00 i  Nabożeństwie Majowym, wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Ogrodu Różańcowego.

Liturgii przewodniczył i wygłosił kazanie ks. dr Krzysztof Podstawka, wicekanclerz i rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Foto relacja

NIEDZIELA PALMOWA 2016

p1080595W Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. przedstawiciele grup parafialnych - lektorzy czytali Pasję według św. Łukasza. o godz. 11.30 i 15.00 wszyscy uczestniczyli w procesji oddając cześć Chrystusowi Królowi.

Foto relacja

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2016

opatek 2016 094      17 stycznia o godz. 18.00 na plebani odbyło się spotkanie opłatkowe: Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Oazy Rodzin i Chóru . Tradycyjnie była wspólna modlitwa, dzielenie sie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie trzech akordeonistów. Koledowanie i parafialne rozmowy trwały do późnego wieczora.

Foto relacja

KAROLINKI I OAZA DZIECI BOŻYCH NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM

19.12 w sobotę po Mszy św. wieczorowej schola dziecięca "Karolinki" i dziecięca oaza przedstawili Jasełka, nastepnie była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i życzenia. Na zakończenie śpiewano długo kolędy z wielką radością. Dzieciom towarzyszyli także rodzice.

Foto relcja

NIEZAPOMNIANE REKOLEKCJE

      Od 6 do 8 grudnia odbyły się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, Każdego dnia sześciokrotnie w czasie Liturgii Słowa we Mszy św. ks. kan. Roman Skowron z Krasnegostawu z wielka mocą i talentem prowadził nas przez pokutę do Bożego Miłosierdzia, przygotowując dzieci, młodzież i dorosłych do Świąt Narodzenia Pańskiego. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 dzieci odwiedził dobrodziej św. Mikołaj.

Foto relacja

ŚWIĘTO PATRONALNE AKCJI KATOLICKIEJ 2015

Jak co roku w Uroczystość Chrystusa Króla Akcja Katolicka i KSM obchodzą swoje patronalne święto. 22 listopada o godz. 9.30 została odprawiona Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej. Liturgię przygotowali przedstawiciele  parafialnego Oddziału. Jako dar ołtarza złożyli krzyż z naczyniem liturgicznym, w którym będą przechowywane relikwie św. Jana Pawła II. 

Foto relacja

PIERWSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13.09.2015 o godz. 19.00. w czasie Mszy św. została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, oraz kapliczki , następnie w nowo utworzonym i pobłogosławionym Ogrodzie Różańcowym odmówiono I część radosną Różańca św. 

Uroczystościom przewodniczył, wygłosił kazanie i dokonał poswięceń ks. dr Krzysztof Kwiatkowski kanclerz Kurii Metropolitalnej. Rozważania i liturgię przygotowały wspólnoty parafialne: Kółka Różańcowe, Rada Duszpasterska, Oaza Rodzin, Akcja Katolicka, K.S.M.,ministranci i chór. Apelem Jasnogórskim zakończono nabożeństwo.

Foto relacja

Czytaj więcej...

SPOTKANIA WSPÓLNOT

KSM- piątek godz 18.00

CHÓR - piątek - godz. 18.00

KÓŁKA RÓZAŃCOWE- I niedziela miesiąca - godz. 11.30

OAZA RODZIN - III piątek miesiąca - godz.18.30

MINISTRANCI - sobota godz.- 11.00

LEKTORZY - sobota godz. 11.45

SCHOLA MŁODZIEŻOWA - niedziela godz. 8.30

SCHOLA "KAROLINKI" - sobota godz. 12.00

KOŁO RADIA MARYJA - I sobota miesiąca godz. 18.30

SZKOŁA SŁOWA BOŻEGO - czwartek godz. 18.30

OAZA MŁODZIEŻOWA - sobota godz. 12.00

PRZYGOTOWANIE III KLAS DO I KOMUNII ŚW.- niedziela godz. 15.00

I KOMUNIA ŚW.- 15.05.2016  godz.9.15 - kl. III a, III b

                            22.05.2016 godz.9.15  - kl III c, III Rudka

DOŻYNKI PARFIALNE - 2015

W niedzielę 6.09 na Mszy św. o godz. 9.30 parafia nasza dziękowała Bogu za tegoroczne zbiory, w czasie nabożenstwa wyrażano podziękowania i szacunek rolnikom za ich trudną i niedocenianą pracę. Parafianie z Niemiec, Zalesia, Woli Niemieckiej i Rudki przybyli z przepięknymi wieńcami dożykowymi i chlebem z tegorocznych zbiorów.

Poszczególne cześci parafii reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na koniec uroczystości dzielono się chlebem powszednim.

Foto relacja 

KOLONIE LETNIE

p1090506Akcja Katolicka w Niemcach w miesiącach wakacyjnych zorganizowała trzy turnusy koloni dla dzieci: we Włoszech- Gatteo de Mare, w Nidzicy i we Władysławowie.

Foto relacja


Czytaj więcej...

ODPUST PARAFIALNY

Tradycyjnie 29 czerwca parafia obchodziła uroczystość odpustową ku czci św. Ap. Piotra i Pawła. sumę odprawił ks.kan. Grzegorz Trąbka, rodak z Zalesia, proboszcz par. św. Jana Pawła II w Lublinie. Kazania głosił przez cały dzień i w Wigilię uroczystości na cmentarzu ks. lic. Grzegorz Bogdański Prefekt Seminarium Duchownego.

Godzine przed sumą odpustową wystąpił znany zespół "Guadalupe" w programie modlitewnym "Uwielbienie z Maryją", oraz uświetnił śpiewem Mszę św. o godz. 18.00.

Po procesji artystów nagrodzono entyzjastycznie brawami.

Foto relacja

ODPUST ŚW. PIOTRA I PAWŁA- ZESPÓŁ GUADELUPE

OGNISKO OAZY RODZIN I CHÓRU

W niedzielę 14.06 po Mszy św. o godz. 18.00 trzy kręgi Ruchu Światło - Życie, oraz chór parafialny uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym,  a później przy ognisku i grillowaniu.

Foto relacja

KÓŁKA RÓŻANCOWE NA JASNEJ GÓRZE

W pierwszą sobotę miesiąca 6.06.2015 przedstawiciele Kółek Różańcowych z naszej Parafii  brali udział w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę.

Foto relcja 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 2015

W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej 4 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszyła procesja eucharystyczna ul. Centralną. Kazania w tym dniu głosił

ks. dr Krzysztof Gałan dyr. Wydziału Nauki Katolickiej.

Foto relacja

PIELGRZYMKA DZIECI I KOMUNIJNYCH

2 czerwca dzieci klas III/ 61 osób/ z rodzicami pod przewodnictwem ks. Mariusza i ks. Andrzeja pielgrzymowały do sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Po Mszy św. dziękczynnej zwiedziły również Kazimierz Dolny i odbyły z wielką radością rejs po Wiśle.

Foto relacja

SAKRAMENT BIERZMOWANIA- 2015

22 maja o godz.18.00 młodzież III klas Gimnazjum w Niemcach/ 71 osób/ przyjeła sakrament bierzmowania z rąk ks. Abpa prof. Stanisława Wielgusa.

Foto relacja

DZIEŃ I KOMUNII ŚW.

W niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 9.15 dzieci kl. III a i III Rudka / I grupa/ przystapiły do I Komunii św. Przez cały tydzień uczestniczyły również ze swoimi rodzicami we Mszy św. wieczorowej -"Biały Tydzień".

                                                                                                     

                                                                                                Foto relacja I tura

Druga grupa dzieci /kl. III b i III c/ po raz pierwszy przyjęły Komunię św. 24 maja o godz. 9.15, w obu grupach w tym roku przystąpiło 65 dzieci.

 

Foto relacja II tura 

PRZYPOMNIENIE REKOLEKCJI

18.03 zakończyły się czterodniowe Rekolekcje, które prowadził ks. lic. Paweł Bartoszewski- prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Foto relacja

PREMIERA

p1060011W Uroczystość Objawienia Pańskiego/6 stycznia/ na Mszy św. o godz. 9.30 po raz pierwszy w naszym kościele wystąpiła orkiestra Zespołu Szkół w Niemcach uświetniając dzisiejszą Uroczystość. Po Mszy św. zaprezentowali koncert kolęd. Zespół składający się z młodych artystów zapowiada się na wspaniałą orkiestrę w naszej miejscowości. Słuchacze nagrodzili ich entuzjastycznie brawami.

Foto relacja

PÓŁ WIEKU SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

p1060110W niedzielę 12.10 na Mszy św. o godz 9.30-  18 małżeństw z terenu Gminy Niemce obchodziło swój Złoty Jubileusz zawarcia małżeństwa. Jubilaci i ich rodziny dziękowały Bogu za przeżyte lata, za łaski i wspólną drogę. Celebrans złożył im życzenia i gratulacje.  Pół wieku trwałości związku, wspólnej wędrówki na dobre i złe - było w tym jesiennym pięknym dniu niecodzienną okazją by dziękować Bogu i sobie wzajemnie. Jubilaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i błogosławieństwo kapłańskie na dalsze lata.

Foto relacja 

XX LECIE RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE W PARAFII

We wrześniu mija dwudzesta rocznica powstania i działalności Ruchu Światło- Życie / Oazy Rodzin/ w naszej parafii.

Są trzy kręgi, spotykają się raz w miesiącu, uczestniczą w rekolekcjach oazowych, prowadzą adoracje, nabożenstwa, są lektorami i kantorkami. W sobotę 13.09 uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej sprawowanej przez wszystkich duszpasterzy, a po niej uczestniczyli w agapie przy ognisku.

Foto relacja

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W STULECIE PARAFII

     W niedzielę 29 czerwca o godz. 12.00 - Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski celebrował Mszę św. dziękczynną, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję Eucharystyczną. W koncelebrze uczestniczyli księża rodacy i księża, którzy pracowali w parafii Niemce. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 referatem wygłoszonym przez dr Marka Łosia, prawnuka Ignacego Budnego - fundatora kościoła w Niemcach. Po uroczystej sumie dzieci z rodzicami mogli uczestniczyć w Festynie Rodzinnym. O godz. 20.00 finałem uroczystości był koncert słowno- muzyczny pt " Myśląc Ojczyzna"- poezje Karola Wojtyły.  Wystąpiła światowej sławy śpiewaczka operowa - Alicja Węgorzewska, Zbigniew Zamachowski znany aktor, Natalia Kozub- skrzypaczka, solistka Filharmoni Lubelskiej, Robert Wrona - znany wirtuoz akordeonu, Robert Grudzień - producent  prestiżowych koncertów i festiwali muzycznych i kompoztor. Z racji Jubileuszu stulecia parafia też wydała okolicznościowy album - " Na większą chwałę Bożą".

Festyn Rodzinny i XIII Letni Koncert Kameralny zorganizowano przy współpracy z GOK w Niemcach.

Foto relacja

OŚWIADCZENIE W ZWIĄZKU Z AKTEM WANDALIZMU NA TERENIE PARAFII NIEMCE

 


W nocy z 21 na 22 maja 2014 roku nieznani sprawcy dokonali aktu wandalizmu, polegającego na zniszczeniu jednej z figurek Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, znajdującej się w przydrożnej kapliczce przy ul. Lubelskiej w Niemcach (woj. lubelskie). Jest to już drugi akt wandalizmu, dokonany w tym miejscu. Podobna sytuacja wydarzyła się 10 lat temu.

Kapliczka, położona w centrum miejscowości, od czasów przedwojennych stanowi miejsce kultu i jest troskliwie pielęgnowana przez wiernych parafii pw. św. Ignacego Loyoli. Stąd corocznie w Wielkim Tygodniu wyrusza tradycyjna Droga Krzyżowa, gromadząca setki mieszkańców miejscowości na wspólnej modlitwie.

W duchu solidarności z wiernymi parafii w Niemcach wyrażamy głęboki ból z powodu tego chuligańskiego wybryku. Jest to tym bardziej bolesne, że dokonano go w miesiącu, który w tradycji katolickiej jest szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej, a przydrożne kapliczki są miejscem, przy którym wierni gromadzą się na tzw. „majówkach” – nabożeństwach poświęconych kultowi Matki Bożej. Tym bardziej zatem, ów chuligański akt rodzi nasz zdecydowany sprzeciw i głęboki smutek.

Pomni na słowa apostoła Pawła „Zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21) zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy wynagradzającej za znieważenie Tej, która jest Matką Kościoła oraz za akt godzący w uczucia religijne czczących Ją wiernych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez proboszcza parafii w Niemcach, w najbliższą niedzielę, po wszystkich mszach św. odprawianych w kościele parafialnym odbędą się specjalne nabożeństwa wynagradzające.

Zwracamy się w pokornej modlitwie do Boga o nawrócenie tych, którzy dopuścili się tego gorszącego aktu wandalizmu. Jednocześnie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek aktów chuligaństwa, ośmieszania i profanacji wobec osób, miejsc i rzeczy świętych.

 

Rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej

Ks. Krzysztof Podstawka

ZATRZYMANE W KADRZE- MISJE JUBILEUSZOWE-2014

Codziennie przez całą oktawę od 30 marca gromadziliśmy się na Liturgii i słuchaniu Słowa Bożego w naszej świątyni, a także u tronu Pani Katedralnej, na cmentarzu, na ulicach rozważając stacje Drogi Krzyżowej i przy dwudniowej obecności bł. Jana Pawła II w Jego świętych relikwiach.

Misje prowadził. ks. kan. Krzysztof Podstawka

A wszystko przy jakże dogodnej i przyjaznej pogodzie, to wyraźny dar ojcowski Boga i Jego uśmiech.  Deo gratias!

Za aktywny udział w Misjach dzięki: pracownikom parafialnym, Radzie Duszpasterskiej, Oazie Rodzin, Akcji Katolickiej, Chórom, Scholi, ministrantom, Kółkom Rożańcowym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swych starań w spotkaniu z Panem, który przechodził przez naszą ziemię i serca.

Foto relacja

100- LECIE NASZEJ PARAFII 1914- 2014

Rok 2014 będzie Rokiem Jubileuszowym dla naszej wspólnoty, bowiem 26.03.1914r dekretem ks. Biskupa Lubelskiego Franciszka Jaczewskiego utworzona została parafia św. Ignacego Loyoli w Niemcach, a więc mija 100 lat jej istnienia i działania.

Poznajmy bliżej wybitną postać naszego patrona i świętego- Ignacego Loyolę.

                                                                                                  

Czytaj więcej...